Suplementy diety - korzyści i zagrożenia

Zdrowie zawsze będzie dla nas miało szczególną wartość, nie dziwi więc to, że chcąc je reperować bardzo często sięgamy po suplementy diety, które można nabyć nie posiadając recepty. Mamy nadzieję, że przyspieszą one leczenie lub wpłyną korzystnie na nasz wygląd i często stawiamy przed nimi oczekiwania wcale nie mniejsze niż te, jakie wiążemy z lekami. Niestety, nie zawsze tak jest. Preparaty z wapniem i magnezem są często reklamowane, przekaz marketingowy nie wspomina jednak o tym, że nie są one wskazane ani dla osób z nadciśnieniem, ani dla tych, które zmagają się z chorobami stawów. Co gorsza, nie mówimy wcale o odosobnionym przypadku. Samoleczenie zawsze jest zagadnieniem dość problematycznym, gdy zaś leczymy się sięgając po suplementy diety, powinniśmy mieć świadomość tego, że wcale nie musi nam to wyjść na zdrowie. Co gorsza, w pewnych okolicznościach suplementy mogą wręcz stanowić dla nas zagrożenie. Informacja ta nie powinna być bagatelizowana zwłaszcza przez osoby przewlekłe chore oraz te, które stale muszą przyjmować pewne grupy leków.

suplementy na wzmocnienie​Oczywiście, nie oznacza to wcale, że suplementy diety powinny być przez nas dyskredytowane, niejednokrotnie bowiem okazuje się, że są one w stanie przyspieszyć kurację. Jednym z ich znaków rozpoznawczych jest relatywnie niska dawka substancji czynnej. Sprzedaje się je bez recepty i właśnie to sprawia, że bardzo często nie doceniamy ich wpływu na nasz organizm i to nie tylko tego, który możemy określić mianem korzystnego, ale i tego, którego powinniśmy się obawiać.

Super wiosenne promocje wielkanocne w sklepach

Problemem jest również to, że nasza wiedza na temat suplementów na ogół nie jest wystarczająca, a wspomniany problem jest charakterystyczny nie tylko dla samych pacjentów, ale i dla lekarzy, którzy się nimi opiekują. Już choćby dlatego jeszcze przed decyzja o przyjęciu suplementu diety warto zastanowić się razem z lekarzem lub dietetykiem nad tym, czy nie będzie on wchodził w interakcje ze stosowanymi do tej pory lekami, skoro to właśnie one powinny mieć pierwszeństwo. W pewnych okolicznościach przyjmowanie suplementów może być szczególnie niebezpiecznie. Na baczności powinny się mieć zwłaszcza te osoby, które ukończyły już 65 lat, a do tego zmagają się z dolegliwościami bólowymi odnoszącymi się do stawów. Niestety, wiele kampanii reklamowych kierowanych jest właśnie do nich i brakuje tam informacji o ewentualnym ryzyku.

Sprawdź najlepsze promocje na ding

Story Page