Jak Polacy postrzegają suplementy diety?

Gdy w grę wchodzi miejsce, w którym najchętniej zaopatrujemy się zarówno w leki, jak i w suplementy diety, nie można nie zgodzić się z tym, że jesteśmy tradycjonalistami. Najczęściej korzystamy w tym celu z ofert apteki stacjonarnej i tylko nieliczna grupa odbiorców korzysta w tym celu tak z aptek internetowych, jak i z hipermarketów i stwarzanych przez nie możliwości. Internet jest z kolei miejscem, w którym najczęściej poszukujemy informacji na temat tego, w jakie suplementy najlepiej jest się zaopatrzyć. Korzystamy przy tym nie tylko z wyszukiwarki, ale również ze sprawdzonych stron internetowych i z informacji znajdujących się na forach o tematyce medycznej.

Gdy wybieramy suplementy diety, na naszą decyzję wpływa zwykle przynajmniej kilka czynników, okazuje się jednak, że kluczowe znaczenie ma nasze własne zdanie. To doświadczenie zdobywane podczas zakupów ma kluczowe znaczenie i to ono wpływa na nasze decyzje i ich charakter. Nie oznacza to jednak, że nie suplementy opinie​poszukujemy także innych opinii. Często opieramy się na rekomendacjach farmaceuty, choć bywa i tak, że czynnikiem decydującym okazuje się niska cena preparatu, po który zamierzamy sięgać. Coraz mniej osób przyznaje, że do zakupu preparatu skłoniła je jego reklama, nie ma też wielu nabywców, którzy podejmują decyzję taką jedynie na podstawie tego, co znajduje się na opakowaniu.

O ile nasi rodacy, co do zasady, są zadowoleni z działania charakterystycznego dla suplementów, niewielu z nich deklaruje swój zachwyt z tego powodu. Połowa przyjmujących suplementy diety stwierdza, że jej oczekiwania były wyższe niż efekt końcowy, choć co czwarty kupujący nie zgłasza zastrzeżeń do preparatu, po który sięga. Nie można zapominać o tym, że suplementy diety nie są lekami. Jeszcze nie tak dawno wielu konsumentów miało pewne problemy z dostrzeżeniem różnicy pomiędzy nimi, dziś jednak liczba ta systematycznie się zmniejsza. Co piąty kupujący nadal określa jednak tego typu preparaty mianem medykamentów. O ile świadomość różnic pomiędzy lekami i suplementami może cieszyć, znacznie bardziej niepokojące wydaje się to, że Polacy zazwyczaj nie konsultują z lekarzem zakupu suplementów. Co więcej, bardzo często nie informują nawet lekarza o tym, że zdecydowali się na ich stosowanie. Najczęściej kupujemy je zresztą samodzielnie, nie prosząc o pomoc członków naszej rodziny. Osoby, które brały udział w badaniu dotyczącym rynku suplementów diety, zwykle opisują stan swojego zdrowia jako dobry. Owszem, czasem chorują, deklarują jednak, że dość szybko wracają do zdrowia. 12 procent ankietowanych to osoby zmagające się z przewlekłymi chorobami.

Story Page