Zasięgnij wiedzy na temat dermokosmetyków

Dermokosmetyki, inaczej nazywane też kosmeceutykami - jakie mają zadanie? 

Dermokosmetyki należą do grupy kosmetyków pielęgnacyjnych o działaniu leczniczym. Zatem jaka jest różnica między kremem nawilżającym dermokosmetycznym, a innym, stojącym na półce w drogerii? Dermokosmetyki o działaniu nawilżającym i krem o takim samym działaniu z drogerii mają pewne różnice - dermokosmetyki powinny posiadać w swoim składzie elementy lecznicze o wyższym stężeniu. Oprócz tego, większa część produktów dermokosmetycznych posiada zminimalizowaną ilość barwników, substancji zapachowych oraz alergenów.

wittchen kod rabatowy

Czy dermokosmetyki są zdrowe dla każdej osoby?

Dermokosmetyki to swego rodzaju preparaty specjalistyczne z pogranicza medycyny, których działanie precyzyjnie uderza w konkretne problemy zachodzące na skórze. Zaznaczyć należy, że nie ma dermokosmetyków działających uniwersalnie, na wiele problemów. Duża ilość aktywnych składników, niewielka ilość konserwantów oraz minimum substancji mogących wywołać alergię - to wszystko sprawia, że dermokosmetyki mogą być używane przez wszystkich. Jednak jest jeden warunek - preparat powinien być prawidłowo dobrany pod dany typ cery oraz pod konkretny problem.

orsay kod rabatowy

Czy minimalna zawartość konserwantów w dermokosmetykach oznacza większą ilość innych składników?

Czy w kosmetykach tego typu zawartość np. witamin i substancji aktywnych stoi zawsze na wyższym poziomie niż w tradycyjnych kosmetykach drogeryjnych? W składzie kosmeucetyków powinna znajdować się mniejsza ilość substancji konserwujących. Jednak faktem jest, że substancje takie gwarantują trwałość i bezpieczeństwo preparatu. Składniki dermokosmetyków charakteryzują się tym, że są idealną pożywką dla wielu mikroorganizmów, które już po otwarciu produktu dostają się do niego. Zaznaczyć trzeba, że niektóre z nich mogą stanowić niebezpieczeństwo dla zdrowia. Osoby odpowiedzialne za opracowywanie receptur preparatów kosmeucetycznych zdają sobie sprawę z tego problemu i próbują temu zaradzić, aby zminimalizować ilość niechcianych mikroorganizmów. Częstym zabiegiem jest stosowanie zamiennie np. witaminy E, ponieważ jej zadaniem jest ochrona tłuszczy w produkcie przed rozkładem.

Pobierz  51015 kod rabatowy!

Czy zamiana zwykłego kremu z drogerii na dermokosmetyczny ma sens? Czy warto stosować ten kosmetyk?

Wszystkie preparaty dermokosmetyczne są wynikiem pracy kosmetologów, dermatologów, biologów, chemików oraz profesjonalistów z innych podobnych branż. Tak powstały produkt, oparty na fachowej wiedzy, doświadczeniu i wielu specjalistycznych badaniach, gwarantuje najlepszą jakość i pierwszorzędne miejsce wśród kosmetyków znajdujących się na rynku. Nie można też zapomnieć o medycznym charakterze, co jeszcze bardziej podkreśla wyjątkowość dermokosmetyków.

 

Sprawdź: https://kodyrabatowe.interia.pl/kupony-rabatowe/vivus

Sprawdź najlepsze promocje na ding

Story Page