Zasięgnij wiedzy na temat dermokosmetyków

Dermokosmetyki, inaczej nazywane też kosmeceutykami - jakie mają zadanie? 

Dermokosmetyki należą do grupy kosmetyków pielęgnacyjnych o działaniu leczniczym. Zatem jaka jest różnica między kremem nawilżającym dermokosmetycznym, a innym, stojącym na półce w drogerii? Dermokosmetyki o działaniu nawilżającym i krem o takim samym działaniu z drogerii mają pewne różnice - dermokosmetyki powinny posiadać w swoim składzie elementy lecznicze o wyższym stężeniu. Oprócz tego, większa część produktów dermokosmetycznych posiada zminimalizowaną ilość barwników, substancji zapachowych oraz alergenów.

kosmetyki

Czy dermokosmetyki są zdrowe dla każdej osoby?

Dermokosmetyki to swego rodzaju preparaty specjalistyczne z pogranicza medycyny, których działanie precyzyjnie uderza w konkretne problemy zachodzące na skórze. Zaznaczyć należy, że nie ma dermokosmetyków działających uniwersalnie, na wiele problemów. Duża ilość aktywnych składników, niewielka ilość konserwantów oraz minimum substancji mogących wywołać alergię - to wszystko sprawia, że dermokosmetyki mogą być używane przez wszystkich. Jednak jest jeden warunek - preparat powinien być prawidłowo dobrany pod dany typ cery oraz pod konkretny problem.

Czy minimalna zawartość konserwantów w dermokosmetykach oznacza większą ilość innych składników?

Czy w kosmetykach tego typu zawartość np. witamin i substancji aktywnych stoi zawsze na wyższym poziomie niż w tradycyjnych kosmetykach drogeryjnych? W składzie kosmeucetyków powinna znajdować się mniejsza ilość substancji konserwujących. Jednak faktem jest, że substancje takie gwarantują trwałość i bezpieczeństwo preparatu. Składniki dermokosmetyków charakteryzują się tym, że są idealną pożywką dla wielu mikroorganizmów, które już po otwarciu produktu dostają się do niego. Zaznaczyć trzeba, że niektóre z nich mogą stanowić niebezpieczeństwo dla zdrowia. Osoby odpowiedzialne za opracowywanie receptur preparatów kosmeucetycznych zdają sobie sprawę z tego problemu i próbują temu zaradzić, aby zminimalizować ilość niechcianych mikroorganizmów. Częstym zabiegiem jest stosowanie zamiennie np. witaminy E, ponieważ jej zadaniem jest ochrona tłuszczy w produkcie przed rozkładem.

Czy zamiana zwykłego kremu z drogerii na dermokosmetyczny ma sens? Czy warto stosować ten kosmetyk?

Wszystkie preparaty dermokosmetyczne są wynikiem pracy kosmetologów, dermatologów, biologów, chemików oraz profesjonalistów z innych podobnych branż. Tak powstały produkt, oparty na fachowej wiedzy, doświadczeniu i wielu specjalistycznych badaniach, gwarantuje najlepszą jakość i pierwszorzędne miejsce wśród kosmetyków znajdujących się na rynku. Nie można też zapomnieć o medycznym charakterze, co jeszcze bardziej podkreśla wyjątkowość dermokosmetyków.

Sprawdź najlepsze promocje na ding

Story Page