Dieta wspomagająca uczenie się

Rok szkolny to okres intensywnej nauki. To również ten czas, gdy można przyjrzeć się temu co dziecko je. Odpowiednio bilansowane posiłki mogą bowiem wpływać na pracę mózgu i dodawać energii do nauki i zabawy.

Kluczowe jest śniadanie

Jeśli pominie się ten posiłek to może być problem z koncentracją i skupieniem się. Dziecko potrzebuje energii. Dbamy więc o to, by śniadanie było sycące, ale niezbyt ciężkie.

Orzechy do posiłku

Są one cennym źródłem witamin, minerałów, kwasów tłuszczowych oraz antyoksydantów. Wpływają na pracę mózgu, poprawiają pamięć. Szczególnie orzechy włoskie, które można dodać do musli.

Codziennie podawaj produkty pełnoziarniste.

Wybieramy produkty pełnoziarniste, które mają węglowodany złożone. Pozwalają na stopniowe uwalnianie energii. Dodatkowo to cenne źródło witaminy z grupy B. mogą to być grube kasze, pieczywo pełnoziarniste, makarony razowe czy otręby.

przekąski dla dzieci

Ciemna czekolada.

Najlepiej wybrać taką z kakao powyżej 70%. Flawonole z kakao będą sprawiać, że więcej będzie docierać natlenionej krwi do mózgu. To poprawia proces urzeczenia się i pamiętać. Dodatkowo węglowodany pobudzą skuteczniej mózg do pracy.

Pamiętaj o warzywach i owocach.

Mają cenne witaminy i minerały, które pozytywnie wpływają na nasz organizm. Polecane są między innymi owoce jagodowe oraz warzywa liściaste.

Zdrowe przekąski

Warto zadbać o to, by także w szkole dziecko jadło zdrowo. Można przygotować mu lunchbox z sałatką i kolorowymi kanapkami czy owocami. Do picia woda, jeśli jednak dziecko nie lubi smaku wody to można dodać tam owoce.

 

Sprawdź najlepsze promocje na ding

Story Page