Co znajduje się w dermokosmetykach?

W dermokosmetykach znajduje się cała masa ważnych dla naszego zdrowia substancji.

Witaminy

W dermokosmetykach znajdziemy cenne retinoidy, które są pochodnymi jakże znanej i ważnej dla nas witaminy A. Złuszczają skórę, pomagają leczyć trądzik, eliminują łuszczycę i ograniczają rogowacenie naskórka. Skóra dzięki nim się wolniej starzeje, co ma dla nas kluczowe znaczenie. Podobny efekt na czynniki starzenia ma witamina E, która dodatkowo chroni przed promieniowaniem słonecznym. Z kolei witamina C jest naturalnym antyoksydantem, który chroni i naprawia komórki skóry, ma działanie przeciwzapalne, rozjaśnia przebarwienia. Ma ona istotne znaczenie dla kreowania kolagenu.

Lipidy i substancje roślinne

Lipidy budują na skórze specjalną warstwę ochronną. Pomagają w przypadkach, kiedy bezpośrednia powierzchnia skóry jest uszkodzona, jak na przykład przy atopowym zapaleniu skóry, ale także w wyniku oparzeń. Substancje roślinne w dermokosmetykach to element antyoksydacyjny i przeciwzapalny, są w stanie łagodzić i wygładzać skórę, a także uszczelniać naczynka znajdujące się bezpośrednio pod nią. Wliczamy w nie także naturalne substancje nawilżające ujędrniające skórę.

Pierwiastki

Dermokosmetyki są bogactwem metali mających udział w gojeniu skóry. Mowa głównie o cynku, żelazie i miedzi.

Składniki rozjaśniające i złuszczające

Do składników rozjaśniających skórę w dermokosmetykach zaliczamy przede wszystkich hydrochinon, który eliminuje przebarwienia skóry, jak również kwas dermokosmetyki naturalne​kojowy, mącznicę, soję i kwas glikolowy, które mają podobne działanie. Wśród czynników złuszczających mamy alfa-hydrokwasy (kwas glikolowy, mlekowy, cytrynowy) oraz beta-hydrokwasy (kwas salicylowy).

Kiedy stosować dermokosmetyki?

Z dermokosmetyków może korzystać w zasadzie każda osoba ze skórą delikatną i wrażliwą. Najczęściej ich stosowanie zaleca się ofiarom różnego rodzaju trądziku, w tym trądziku młodzieńczego, osobom z fotoalergią, cierpiącym na łuszczycę i łupież, pacjentom z rozpoznanym atopowym zapaleniem skóry, ze skórą odwodnioną oraz przesuszoną, jak również w przypadku występowania egzemy.

Dermokosmetyki są tworzone z myślą o osobach, które mają najróżniejsze problemy skórne i potrzebują pomocy. Niestety, ta pomoc nie jest darmowa i wiąże się z koniecznością stosowania droższych składników w kosmetykach i produkowania ich w sposób bezpieczniejszy. W związku z tym warto skonsultować decyzję o sięgnięciu po takie kosmetyki.

Sprawdź najlepsze promocje na ding

Story Page