Są osoby przekonane, że suplementy diety warto przyjmować zawsze, nawet wtedy, kiedy odżywiamy się prawidłowo, a nasze samopoczucie jest bardzo dobre. W rzeczywistości nie ma takiej potrzeby i suplementacja byłaby wtedy błędna.
Suplementacja przy odchudzaniu
W czasie odchudzania najważniejsza jest dobrze dobrana dieta i odpowiedni wysiłek fizyczny. Te dwa elementy to warunek skutecznego odchudzania. Odpowiednie składniki podawane jako suplementy mogą jednak nam pomóc w uzyskaniu lepszych rezultatów. Największe efekty da błonnik, chrom i wyciąg z niektórych roślin, na przykład ananasa i karczocha. Użyteczny jest też kwas linolowy oraz L-karnityna. Błonnik to element poprawiający perystaltykę jelit oraz sposób na pozbywanie się z organizmu toksyn. Ananas zapycha żołądek pęczniejąc w nim po zjedzeniu. Wspomniane wyciągi to z kolei katalizatory prawidłowego trawienia. Do tego można też postawić na białą fasolę, która zakłóca wchłanianie cukru. Z kolei chrom to lepsza gospodarka węglowodanami i zmniejszenie apetytu. Z kwasem linolowym będziemy w stanie zwiększyć masę mięśniową i dodatkowo blokuje enzym, którego zadaniem jest ułatwianie odkładania się tłuszczu w tkankach zapasowych.
Sposób na infekcje
Osoby, w których diecie jest mało warzyw i owoców, są zwykle narażone na częste infekcje, przez co nierzadko przyjmują antybiotyki. Sposobem na poradzenie sobie z chorobliwością jest przyjmowanie witaminy C i witamin z grupy B oraz cynku. Są to substancje, których niedobór zaburza działanie systemu odpornościowego.
Żelazo na obfite miesiączki
Kiedy czujemy się słabo, jesteśmy blade i mamy nieustanne odczucie apatii, może to być efekt braków żelaza i wywołanej tym anemii. Źródłem tego problemu są obfite miesiączki. Przeciętna kobieta przejdzie około 500 miesiączek w swoim życiu, a jedna miesiączka może trwać nawet 5 dni.. Jest to dobre 6 lat ciągłego krwawienia. Szacuje się, że w tym czasie utrata krwi wyniesie około 50 litrów. Obfite miesiączki trwają dłużej i powodują intensywnieją utratę krwi. Nie da się tego zjawiska powstrzymać, ale poprzez podawanie żelaza można ograniczyć czas powrotu do pełnej sprawności po miesiączce.