Jak być eko podczas zakupów?

Każdy z nas korzysta z zasobów planety, dlatego warto zadbać o to, by środowisko nie było niszczone. Mamy kilka propozycji, które można w swoim przypadku wykorzystać.

Eko torba

Od kilku lat dąży się do tego, by wykorzystywać torby wielorazowego użytku. Nie wszyscy jednak o tym pamiętają a na pewno warto tak robić i zabierać ze sobą dodatkową bawełnianą torbę na zakupy.

Kupuje to co potrzebuje

Jest to podstawowa zasada, przed wyjściem na zakupy robimy listę, a potem decydujemy się na kupowanie wyłączenie tego co faktycznie jest nam potrzebne.

Owoce i warzywa z bazarów

Ludzie są wygodni, dlatego masowo korzystają z marketów, gdzie mogą w jednym miejscu kupić wszystko. Czasami jednak warto robić wyjątek i kupować lokalne produkty tak jak na bazarze owoce i warzywa.

Unikamy plastikowych słomek

Słomki są bardzo popularnym dodatkiem do napojów. Jeśli jednak ktoś chce zadbać o ekologiczny aspekt trzeba zmienić słomki plastikowe na takie opcje jak metalowe, szklane czy bambusowe. Można też postawić na jednorazowe słomki papierowe.

Kombinuj z posiłkami!

Przygotowując posiłki warto robić kilka rzeczy na raz, wtedy zaoszczędzimy czas i energię jaką będziemy wykorzystywać na gotowanie. Dlatego posiłki na kilka dni to świetna opcja.

Własny kubek na kawę

Poruszanie się po mieście z kawą to bardzo popularny sposób na poranek. Lepiej jednak do kawiarni czy na stację zabierajmy swój własny kubek niż kolejny kubek jednorazowy.

Jest sporo pomysłów na to jak można dbać o środowisko i to tak naprawdę tylko od nas zależy jak to będziemy w rzeczywistości robili.

 

Sprawdź najlepsze promocje na ding

Story Page