Trawy w ogrodzie - porady Lipiec

Wiele gatunków traw może stanowić wspaniały dodatek do ogrodu. Wiele ogrodowych zakątków rozjaśni się dzięki ich miękkiemu, kudłatemu, a czasem puszystemu wyglądowi. Trawy ozdobne mogą posłużyć do upiększenia wielu zakątków ogrodu Niektóre klasyfikacje określają trawniki ozdobne jako "wysokie trawy", ale damy im wszystkim szansę i nazwiemy je albo trawami ozdobnymi, albo trawami. Wybierz suche i wilgotne miejsca dla traw w swoim ogrodzie Musimy zrozumieć preferencje poszczególnych gatunków, wybierając miejsce w naszym ogrodzie do posadzenia traw. Niektóre odmiany traw mają charakter stepowy i dobrze znoszą upały. Preferują słabe gleby i słoneczne miejsca. Niektóre trawy wolą wilgotną, próchniczą glebę, która jest chroniona przed palącym upałem.

Na miejsca słoneczne lub piaszczyste można zastosować trawy odmiany kostrzewy, które świetnie prezentują się na skalniakach w ogródkach działkowych i ogrodach.

Kostrzewa to piękna półkulista roślina o niebiesko-szarych, cienkich źdźbłach. Kostrzewa ametystowa z niebiesko-zielonymi kępami o wysokości do 20 cm Szaroniebieskie kłosy na kostrzewie owczej Należy wspomnieć, że większość fescues można uprawiać przez cały rok.

Ogród z trawami może stanowić piękne tło Ogród może być chroniony przed wiatrem przez wysokie trawy. Trawy takie jak:

Ostrokrzew chiński ma okazałe srebrzysto-białe trzepaki, które osiągają wysokość 70 cm. Holly Featherleaf, który ma długie kwiatostany osiągające wysokość 80cm; Trzcinnik kanaryjski jest genialnie wybarwiony jesienią. Seler japoński dorasta do 80 cm wysokości i tworzy od lipca do października piękne, charakterystyczne kwiatostany, przypominające miotły kurzu. Miskant kandyzowany to srebrzysty, pierzasty miskant, który preferuje wzrost w pobliżu źródeł wody i może osiągnąć 80 cm wysokości. Trawy lubiące słońce Do traw, które dobrze rozwijają się w słonecznych miejscach o wilgotnych glebach, należy proso rózgowate, które łatwo rozpoznać po różowo-czerwonym kolorze. Wiechy prosa lnianego można wykorzystać do suchych bukietów, gdy nadejdzie jesień. Wiecznie zielona trawa owsiana, o charakterystycznych srebrzysto-zielonych wiechach osiągających 80 cm wysokości, preferuje miejsca suche i przewiewne.

W miejscach zacienionych, wilgotnych Trawy z gatunku turzycy dobrze czują się na wilgotnych, próchniczych, nawożonych glebach. Dobrze czują się również w częściowym cieniu.

Dostępne są turzyce plamiste i turzyce leśne; Turzyca cienista o białych kwiatach, do 20 cm wysokości. Turzyca japońska ma piękne, żywe kępy, które mogą osiągać nawet 40 cm wysokości. Czerwonobrązowe zimozielone i kwiatostany turzycy dandysowatej. Turzyca przebiśniegowa może być stosowana na wilgotnych i zacienionych stanowiskach jako uzupełnienie krzewów iglastych lub do sadzenia w ogrodach skalnych. Jej białe, kudłate pędy, jasne kwiatostany i jaskrawe kolory idealnie nadają się do sadzenia w ogrodach skalnych. Piękna, wysoka na 30--50 cm przebiśnieg będzie tłem dla innych roślin na bardziej kwaśnych, próchniczych glebach.

Trawniki w ogrodzie koją zmysły kojącym szumem. Bukszpany mogą korzystać z traw o kolorowych wierzchołkach. 

Oto niektóre z traw lubiących wilgoć, które świetnie wyglądają na małych ogrodowych stawach i brzegach:

manna wodna to roślina wodna o żółtym kolorze, która osiąga wysokość do 70 cm. trzcina pospolita o zielonkawych łodygach Trzcina pospolita tworzy urocze kolce rdestnica jeziorna Turzyca szara. Sadzenie traw ozdobnych

Wiosna to najlepszy czas na sadzenie trawników ozdobnych. Dobre centra ogrodnicze, które mają w ofercie różne gatunki traw, mogą powiedzieć, że wiele odpornych gatunków traw jest dostępnych zarówno wiosną, jak i jesienią. Dla trudniejszych traw należy zarezerwować sadzenie wiosenne. Prosta zasada może pomóc w tworzeniu ciekawych kombinacji traw i innych roślin w ogrodzie.

Wysokie trawy powinny być wykorzystywane jako tło dla nisko rosnących roślin.

W pojemnikach, donicach i misach Jedną z grup traw, które świetnie wyglądają na balkonie, tarasie czy w ogrodzie, są te posadzone w pojemnikach, donicach czy misach. Istnieje kilka zasad, których należy przestrzegać sadząc trawy do pojemników, kontenerów czy mis.

Gatunek trawy będzie decydował o wielkości pojemnika. Pojemnik powinien mieć otwory drenażowe Warstwę drenażową np. Rozsypać na dnie warstwę np. gliny, żwiru lub drobnych kamieni. Przed posadzeniem bryłę korzeniową należy zanurzyć w wodzie. Następnie warstwę drenażową przykrywa się warstwą substratu. Warstwę podłoża wykonuje się z ziemi rabatowej i kompostu, które można kupić w sklepie ogrodniczym, a następnie z piasku w stosunku 1:1. Doniczka zawierająca sadzonki traw powinna być dobrze podlewana. Pielęgnacja traw ozdobnych Wszystkie trawy ozdobne, czy to miskant chiński, czy spartina grzebieniasta, są łatwe w uprawie i wymagają minimalnej pielęgnacji. Są również odporne na choroby. Niezbędne jest regularne podlewanie, zwłaszcza w upalne letnie dni. Ważne jest, aby przez pierwsze kilka lat po posadzeniu chronić sadzonki przed mrozem. Wokół rośliny należy rozłożyć warstwę ściółki organicznej złożonej np. z trocin, liści, igliwia.

Delikatne szmery traw można usłyszeć jako głosy natury. Musimy zadbać o to, aby nasze rośliny były dobrze pielęgnowane. Latem uciążliwe mogą być ślimaki, które powodują spustoszenie w ogrodzie. W kolejnym odcinku porozmawiamy o tym, jak poradzić sobie ze ślimakami w swojej zielonej oazie. Zapraszamy!

Story Page